Görgü tanıkları konuştu, cinayet 56 yıl sonra çözüldü

ABD’nin Florida eyaletinde sütçü olarak çalışan Hiram ‘Ross’ Grayam’ın cinayeti, 50 yılı aşkın süre sonra çözüldü. Süt dağıtırken Nisan 1968 yılında öldürülen Grayam’ı, artık hayatta olmayan bir kişinin öldürdüğü ortaya çıktı.

The Guardian gazetesinin aktardığına göre, aynı zamanda 2’nci Dünya Savaşı’nda da savaşmış olan Grayam, işten eve dönmemiş, cansız bedeni ve süt kamyonu daha sonra Vero Beach bölgesinde bulunmuştu. Adamın cesedinde birden fazla kurşun yarası bulunuyordu. Fakat olay açıklığa kavuşamamış, 56 yıl boyunca kimse gözaltına alınamamıştı.

EN SON İKİ ERKEKLE BİRLİKTE GÖRÜLMÜŞTÜ

Şerif Ofisi’nin yaptığı açıklamaya göre, iki görgü tanığı, fail hayatını kaybettikten sonra yetkililere konuştu. ‘Görgü tanıklarının kararlılığı ve işbirliği’ ile yeni ipuçları ortaya çıktı ve failin artık hayatta olmayan Thomas J Williams isimli kişi olduğu anlaşıldı.

Bir görgü tanığı, yetkililere yaptığı açıklamada, Grayam’ı yol kenarında yürüyen iki erkekle konuşurken gördüğünü, kısa süre sonra geri geleceğini söylediğini anlatmıştı. Ardından Grayam ve kimliği belirsiz bu iki erkek süt kamyonuyla oradan ayrıldı. Öte yandan, 2006 yılında da Williams’ın cinayetle bağı olabileceği iddia edilmişse de Williams yerel bir gazetenin editörüne gönderdiği mektupta söz konusu iddiaları reddetmişti.

ESKİ EŞİ VE KIZ KARDEŞİNİN ARKADAŞI İFADE VERDİ

Williams 2016 yılında hayatını kaybederken, Williams’ı eski eşi ve kız kardeşinin bir arkadaşı, yetkililere giderek görgü tanığı olarak ifade verdi. Birbirini tanımayan her iki tanık da Williams’ın kendilerine cinayeti işlediğini itiraf ettiğini anlattı.

Dedektifler ise şimdi öldürülmeden önce Grayam’ın yanında görülen ikinci erkekle ilgili bilgi sahibi olan birilerinin kendileriyle iletişime geçmesini umuyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x