Çok sayıda il için uyarı! Yoğun kar yağışı geliyor

Meteorolojİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, Batı Karadeniz’de beklenen kuvvetli yağışların bu akşam saatlerinden itibaren Düzce ve Sinop’ta kuvvetli yağmur, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Karabük’te kuvvetli yağmur yer yer karla karışık yağmur, Bolu’nun yüksekleri, Çankırı’nın kuzeyi, Düzce’nin doğu ve yüksekleri ile Zonguldak’ın, Bartın’ın ve Sinop’un iç ve yüksek kesimlerinde orta kuvvette ve yer yer kuvvetli kar, Kastamonu il genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, bölgede beklenen kuvvetli yağış nedeniyle Sinop, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Çankırı için “sarı” kodlu uyarıda bulunuldu.

DOĞU KARADENİZ’DE YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ VE KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre yarın Doğu Karadeniz’de beklenen yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Artvin’in kuzey kesimlerinde çok kuvvetli yağmur ile sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 600-800 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, Artvin’in kuzey iç kesimlerinde (Arhavi’nin iç kesimleri, Murgul, Borçka) yoğun kar yağışı öngörülüyor.

Yağışlar nedeniyle sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kar yağışı alması beklenen yerlerde buzlanma ve don olayı ile bölgenin yüksek ve dağlık kesimlerinde tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x